Yusuf Andiç

28.08.1978 tarihinde Hatay’da doğdu. İlk orta ve lise eğitimini Hatay’da tamamladı. Lisans eğitimini Kimya alanında yaptı. Pedagojik formasyon eğitimi ile öğretmende oldu ancak öğretmenlik yapmadan özel sektöre girişimci olarak girdi.

İnternetle 1995 yılında tanıştı. İnternete olan düşkünlüğü nedeniyle tüm yaşamı onla şekillendi. 2001 yılında İnternet Kurulu’na girdi. Burada birçok çalışma grubunda yer aldı ve Türkiye İnternetine yön veren insanların arasında bulundu.

2001 yılında Bilgi Üniversitesinin talebi üzerine Google SEO ile tanıştı. Türkiye’nin ilk arama motoru optimizasyonu ve online itibar yönetimi çalışmalarında bulundu. Firmaların Google aramalarında ilk sıralarda çıkmasını sağlayarak yeni müşteriler kazanmasına öncülük etti. 2004 yılında kurduğu firma ile özel yürüttüğü çalışmaları kurumsallaştırarak Dijital Medya Ajansı kurdu. 17 yıldır SEO, SEM ve SMM alanlarında birçok kişinin sektöre kazandırılmasını sağladı.

İş dünyasının temsil edildiği dünyanın en büyük ticaret odası İTO seçimlerine girdi ve kazanarak 19. Dönem Meclis Üyesi olarak göreve başladı. 2018 yılında İTO SK Yönetim Kurulu üyesi oldu. Halen İstanbul Ticaret Üniversitesin de “Reklam ve Stratejik Marka İletişimi” alanında yüksek lisans programına devam etmektedir. “Reklam ve Stratejik Marka İletişimi” Türkiye’deki Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde yer alan ilk lisansüstü program olma özelliği taşımaktadır.

Halen, Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya alanlarında Türkiye’nin öncü Otomotiv, İnşaat ve Sanayi firmalarına hizmet veren Geleceğimiz Medya ve Teknoloji Ajansı’nın (GeMEDYA) başkanlığını yürütüyor.