Van’ın İpekyolu Belediyesinin Türkiye Bilişim Derneği, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı paydaşlığındaki Dijital İpekyolu Atölyesi “Geleceği Kodlayan 65 Vanlı” projesinin eğitimleri start aldı.

Van İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, Berivan Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenen “Geleceği Kodlayan 65 Vanlı” projesi etkinliğine katıldı.

Burada konuşan Başkan Vekili Öztürk; Türkiye’nin dijital dönüşümü yakalaması ve teknolojinin öncü ülkeleri düzeyine gelmesi yolunda ördüğü duvara bir tuğlayı da İpekyolu Belediyesi bırakacak. Van, Türkiye’nin en genç nüfusuna sahip şehridir. Türkiye’nin endüstri 4.0’ı yakalaması, gençlerin bilişim teknolojileri konusunda eğitilmesi ile mümkün olacaktır. İpekyolu Belediyesi olarak çocuklarımızı geleceğin mesleğine hazırlamak, gençlerimize bilişim becerileri edindirerek Van’ı dijital dönüşüme taşıma yolculuğunda ilk adımı bugün atmış bulunuyoruz. Projenin Van’a ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz.” dedi.

Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi II. Başkanı Levent Karadağ ise, Türkiye’nin dijital dönüşüm ışığını Van’dan başlatmak üzere geldiklerini belirtti. (İLKHA)